לייעוץ חייגו

מאמרים

היכרות עם טכנולוגיות הלייזר להסרת קעקועים

האם כדאי להשקיע במכשיר לייזר להסרת קעקועים לקליניקה?

תחום הסרת הקעקועים בלייזר צומח בשנים האחרונות, בעיקר בזכות לפופולריות הגואה של מכוני קעקועים והגיל הצעיר בו ניתן להתקעקע. הידעתם שבארה״ב  אחד מכל 3 אנשים בארה"ב יש לפחות קעקוע אחד ולאחד מכל 5 יש מספר קעקועים. מגמה זו עוררה את תופעת "חרטת הקעקועים". חרטת הקעקוע כוללת גם חוסר שביעות רצון מקעקוע ספציפי וגם רצון להסיר קעקועים עקב שינויים בנסיבות החיים או טעות ביצירת הקעקוע וכו'.

אז האם להציע טיפול הסרת קעקועים בלייזר שווה את זה עבור הקליניקה שלך? במאמר זה, אנחנו נצלול עמוק לתוך האופציות הפיננסיות של הליכי לייזר המבוצעים להסרת קעקועים. המטרה היא לעזור לך להבין אם טיפול הסרת הסרת קעקועים ואיפור קבוע יכול להתאים לפעילות שלך . בואו לגלות את התשובה לשאלה – האם כדאי להשקיע בהסרת קעקועים בלייזר?

שוק הסרת הקעקועים ברחבי העולם

שוק הלייזרים להסרת קעקועים בעולם היה שווה כ-160 מיליון דולר ב-2017 וצפוי לגדול ל-285 מיליון דולר עד 2026, עם קצב צמיחה בריא של 6.5%. העסק עדיין לא רווי והתחרות לא עזה.

בהתחשב בכך שלייזרים הם הדרך הבטוחה, הנוחה והיעילה היחידה להיפטר מחלקיקי דיו מכוערים או לא רצויים, הסרת קעקועים בלייזר זוכה לביקוש גבוה. הלקוחות מודעים לכך שטיפול בלייזר באזור קעקוע קשור לזמני החלמה מהירים יותר, פחות תופעות לוואי ובטיחות מוגברת. בעוד שהטיפולים מוצעים לעתים קרובות בספא, כרופא אסתטי אתה מודע לכך ששימוש בלייזר להאצת הסרת הקעקועים אינו משחק ילדים והוא הרבה יותר משירות יופי.

אם כבר יש לך קליניקה פעילה ומבוססת , אז הוספת לייזר להסרת קעקועים לא תהיה כרוכה בהשקעה ולמידה מסיבית, שימוש הטיפול דומה מאד לטיפולים אסטתיים אחרים. ואכן, הצעת טיפולים אסתטיים להסרת קעקועים בלייזר עשויה להתגלות כשירות שיש לך את הידע המקצועי הבסיסי הנדרש.

אם אתה פותח עסק חדש, אז כל הדברים האלה בתוספת שיווק יידרשו כדי להקים קליניקה רווחית ומצליחה. כלומר, השקעת ההון שלך תהיה גבוהה משמעותית, ולכן חשוב לבחור בחברה שתדע ללוות אותך להצלחה.

ציוד לקליניקה להסרת קעקועים בלייזר

בפסקאות הבאות, נסקור בקצרה חלק מהטכנולוגיה הזמינה להסרת קעקועים בלייזר, כולל סוגי אורכי הגל בלייזר המשמשים. המטרה היא לעזור לך לזהות את המכונה הטובה ביותר להסרת קעקועים בלייזר עבור הקליניקה שלך. נדבר גם על כמה עולות מכונות להסרת קעקועים בלייזר בממוצע.

כידוע, מכשיר להסרת קעקועים בלייזר פועל על ידי ניפוץ חלקיקי דיו באזור המטרה עם פולסים קצרים של אור בעוצמה גבוהה. חלקיקי הדיו המפורקים מוסרים על ידי המערכת החיסונית של הגוף בשבועות שלאחר סשן הלייזר.

המאפיינים החשובים ביותר כאשר מנסים לקבוע את הציוד הטוב ביותר להסרת קעקועים הם אורכי גל, כוח שיא, גודל נקודה ומשך דופק.

אורכי גל בטכנולוגיה להסרת קעקועים

אורכי גל שונים מכוונים לצבעי דיו קעקועים שונים. אורכי הגל המשמשים להסרת קעקועים כוללים 532 ננומטר,להסרת קעקועים בצבעים צבעוניים, אדום, כתום, צהוב וגווניהם, כתמי גיל וכתמים סולריים. 755 ננומטר, להסרת פיגמנטציה, כתמי גיל, וגוונים הנמצאים באפידרמיס. 1,064 ננומטר, המאפשר הסרה של צבעים כהים, הסרת איפור קבוע כושל, הלבנת העור, חידוש טקסטורת העור. ומכשירים בודדים מאפשרים טיפול עם אורך גל 1,320 ננומטר, לטיפולי פילינג קרבון 
ושומות, משפר את 
תאי העור, צלקות
אקנה. אורכי גל לייזר אלו סופגים כמויות שונות של מלנין. ייתכן שכל אורך גל לייזר אינו מתאים לכל סוגי העור.

אם אתה רוצה להציע הסרת קעקועים לקעקועים מרובי צבעים, שקלו להשקיע בלייזר בעל אורכי גל מרובים שיכולים לכוון לפיגמנטים של דיו על פני הספקטרום בגווני עור שונים להסרה מלאה של קעקועים לא רצויים.

משך הדופק

שני סוגי הלייזרים הנפוצים ביותר הקיימים כיום בשוק להסרת קעקועים הם לייזרים פיקושניות ולייזרים עם Q-switch. לייזרי פיקו, כידוע, הם בעלי משך דופק שהוא פי 1,000 פחות מננו-שנייה. הם משחררים פחות חום לרקמה שמסביב, מה שמוביל לפחות נזק לעור, התאוששות מהירה יותר ופחות תופעות לוואי.

גדלי ספוט

לייזרים להסרת קעקועים כוללים מגוון של גדלי נקודה. גודל נקודה גדול (10 מ"מ) יכול לכוון לחלקיקי דיו מושבים עמוקים. גדלי כתמים קטנים יותר (3 מ"מ) יתמקדו רק בדיו הקרוב יותר לפני השטח.

עלות הטכנולוגיה להסרת קעקועים בלייזר

העלות של מכונה להסרת קעקועים בלייזר יכולה להשתנות מאוד, בין עשרות למאות אלפי שקלים.

ציוד להסרת קעקועים בלייזר ישן לעומת חדש

היתרון הברור של מכונה חדשה הוא סיכון נמוך יותר לתקלות והוצאות השקעה בלתי צפויות או עלויות נסתרות. החיסרון כמובן הוא העלות.

פיקו לשניה או לא?

לייזרים Picosecond יכולים לעלות פי שניים או שלושה מלייזרים סטנדרטיים עם Q-switch. הם יכולים להפוך את תהליך הסרת הקעקועים למהיר יותר, אבל זה עשוי להסתכם בטיפול אחד פחות עבור הלקוחות שלך. אז זה משהו ששווה להעריך במונחים של השקעת הון.

תמחור טיפול להסרת קעקועים בלייזר

כאשר לקוח נכנס לקליניקה שלך כדי להסיר קעקוע, הוא יצפה לדעת את מספר הפגישות להסרת קעקועים שהם יזדקקו לו ואת העלות של טיפולי הלייזר. כדי להחזיר את העלות של המכונה להסרת קעקועים בלייזר ולהתחיל להרוויח עם העסק שלך להסרת קעקועים בלייזר, תצטרכו לתמחר את שירותי הסרת הקעקועים בלייזר בצורה תחרותית, כלומר לחקור את המתחרים שלך ולתכנן את התמחור שלך עבור כל התהליך בהתאם, קחו בחשבון שהטכנולוגיה משפיע, אנשים יסכימו לשלם יותר עבור כמות וזמן טיפול קצר יותר. 

במידה והקליניקה שלכם גם מעניקה טיפול להסרת שיער בלייזר, תציעו הנחה לחבילות משולבות. הצעת המחיר שתציעו צריכה לקחת בחשבון את הגודל והצבעים בקעקוע. כמה טיפולים יהיו תלויים כמובן במורכבות הקעקוע.

עד כמה עסק להסרת קעקועים משתלם?

לאחר שתשלטו בטיפול ויהיו לכם לקוחות מרוצים בהסרת קעקועים תוכלו להוסיף מעל 20,000 להכנסה שלך בכל חודש. אתה יכול להחזיר את עלות ההשקעה שלך תוך 6 עד 12 חודשים מהוספת הסרת קעקועים בלייזר לשירותים שלך. כאמור, ההוצאה הגדולה ביותר שלכם תהיה המחיר של מכונת הלייזר להסרת קעקועים.

כידוע, כל מטופל בודד יחזור לטיפולי המשך כדי להסיר לחלוטין קעקוע לא רצוי. כמו כן, כל פגישה תהיה כרוכה בהשקעת זמן מינימלית מצדכם (לרוב מדובר בטיפול של עשר דקות). 

לסיום

לייזרים הם השיטה הבטוחה והיעילה ביותר להסרת קעקועים שאינם רצויים יותר ויכולים לבצע זאת מבלי לגרום לנזק לעור. כדי להקים עסק מוצלח להסרת קעקועים, נדרשת רק השקעה בקנה מידה קטן יחסית עבור פרקטיקות רפואיות קיימות, כאשר טכנולוגיית הלייזר ומכונת הסרת הקעקועים הן ההשקעה ההונית הגדולה ביותר. תעשיית הסרת הקעקועים צומחת ויש סכום הגון של כסף להרוויח בעסק הזה.

הדבר היחיד שאתה צריך לעשות לפני שתמשיך הוא לחקור עד כמה קעקועים מקובל באזור הקליניקה שלך. אם אתה רואה אמני קעקועים רבים המציעים את שירותיהם, זה מצביע על ביקוש בריא. זה ייתן לך מושג טוב לגבי כמה אנשים עשויים לחפש טיפול הסרת קעקועים בלייזר באזור שלך, ובסופו של דבר יעזור לך לענות על השאלה – האם כדאי להשקיע בהסרת קעקועים בלייזר?